عسل وحشی سفید شما را از کراتین بی نیاز می کند

ژل رویال یا عسل وحشی سفید ماده ای منحصر به فرد، غلیظ و شیری رنگ است که زنبورهای کارگر آن را ساخته و به زنبور ملکه می دهند.

این تنها منبع تغذیه زنبور ملکه است و به نشاط روزمره او کمک می کند. زنبورهای کارگر عسل و گرده زنبور عسل را با آنزیم های موجود در غدد گلوی خود مخلوط می کنند تا ژل رویال تولید کنند.

اعتقاد بر این است که ژل رویال به دلیل اندازه، قدرت، استقامت، نرخ باروری و طول عمر برتر ملکه زنبور عسل در مقایسه با سایر زنبورها، یک مکمل غذایی مفید است.

این حاوی کالری است زیرا سرشار از مواد مغذی، هر هشت اسید آمینه ضروری، ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مشابه هورمونی است.

این ویتامین سرشار از پانتوتنیک اسید (ویتامین B5)، ویتامین ضد استرس است و در برخی مطالعات نشان داده شده است که استقامت را در هنگام استرس افزایش می دهد. تقریباً 12٪ پروتئین، 5-6٪ چربی و 12-15٪ کربوهیدرات دارد.

ژل رویال، که از نظر تاریخی با باروری مرتبط است – اگرچه آزمایشات کافی در مورد تأثیر آن در باروری انسان وجود ندارد منبع طبیعی غنی از اسیدهای آمینه، ویتامین‌های A، C، D، E و ویتامین‌های B کمپلکس است.

عسل

ژل رویال تازه حاوی پروبیوتیک‌های مفید برای سلامت روده است و دارای فواید سلامتی متعددی از جمله پیشگیری از بیماری و مبارزه با استرس ناشی از واکسن‌ها بر بدن است.

به طور کلی سیستم ایمنی را تقویت می کند و به طور خاص موکوزیت را بهبود می بخشد. درست مانند عسل، میزان آسم را نیز بهبود می بخشد.

مطالعات نشان داده اند که ژل رویال باعث کاهش کلسترول و لیپوپروتئین و همچنین کاهش تری گلیسیرید و افزایش HDL می شود که بر سلامت قلب و عروق مفید است.

سطح گلوکز خون و همچنین زخم های مرتبط با دیابت را بهبود می بخشد.

با افزایش اندکی تعداد گلبول های قرمز، میزان کم خونی را بهبود می بخشد.

این باعث افزایش سطح تستوسترون در مردانی که به طور منظم آن را مصرف می کنند، و همچنین کیفیت اسپرم را بهبود می بخشد.

همچنین نشان داده شده است که ژل رویال تأثیر مثبتی بر نسبت FSH/LH دارد، با این حال، این اثر پس از قطع مکمل برگشت‌پذیر است. ژل رویال میل جنسی را نیز افزایش می دهد.

مصرف روزانه 3000 میلی گرم ژل رویال با افزایش قدرت شناخت در سنین میانسالی و بالاتر مرتبط بوده و در برابر بیماری آلزایمر محافظت می کند.