ساخت لنت ترمز ال نود فرانسوی که به صورت خودکار هنگام سر خوردن توقف می کند

لنت های ترمز یکی از اساسی ترین بخش های سیستم ترمز هستند و برای اطمینان از ایمنی کامل خودرو باید به طور دوره ای بررسی شوند.

سایش لنت ترمز ال نود فرانسوی می تواند ترمزگیری را کمتر موثر کند و در برخی موارد به دیسک ترمز نیز آسیب برساند. بیایید با هم دریابیم که ویژگی های اساسی یک لنت ترمز خوب چیست.

بازار انواع مختلفی از لنت های ترمز را ارائه می دهد، تفاوت اصلی در مواد استفاده شده برای پوشش است که باعث اصطکاک روی دیسک و ترمز موثر می شود. هر ماده دارای ویژگی های منحصر به فردی است:

لنت های نیمه فلزی: عموماً از 65 درصد اجزای فلزی و 35 درصد بقیه مواد آلی و گرافیت تشکیل شده است.

این انواع با توجه به مقدار زیاد فلزات که پراکندگی حرارتی خوبی را ارائه می دهند بسیار سخت هستند اما به ویژه بر روی دیسک ها تهاجمی هستند و باعث سایش بیشتر می شوند.

لنت ترمز

لنت های فولادی کم: بر اساس ترکیبی از مواد آلی و حدود 30 درصد فلز در مدیریت حرارتی کارآمد هستند و قدرت توقف خوبی را ارائه می دهند.

لنت های ارگانیک: ساخته شده با درصد فلز کمتر از 15 درصد، این لنت ها کم صداتر هستند اما نرمی آنها باعث می شود که دوام چندانی نداشته باشند و برای رانندگی اسپرت مناسب نباشند.

سرامیک: لنت‌های سرامیکی که معمولاً در سیستم‌های ترمز با کارایی بالا استفاده می‌شوند، فلز را از بین می‌برند و از نظر اصطکاک روی دیسک و دوام عملکرد عالی دارند.

ویژگی هایی که در انتخاب لنت ترمز باید در نظر گرفته شود:
هنگام انتخاب لنت ترمز برای اتومبیل خود، مهم است که برخی از ویژگی های مهم را در نظر بگیرید.

اول از همه دمای کار آنها است : برای رانندگی شهری می توان از پدهایی استفاده کرد که دمای بین 300 تا 350 درجه سانتیگراد را تحمل می کنند.

نسخه های ورزشی بهترین عملکرد خود را در دمای بالای 100 درجه سانتیگراد نشان می دهند.