تخمه آفتاب گردان چینی همانند یک خمیر دندان عمل می کند

همان طور که می دانید تخمه آفتاب گردان چینی سرشار از ویتامین E است و یکی از مواد غذایی با بیشترین ویتامین E است.

ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که به حفظ طبیعی بافت عصبی و ماهیچه ای کمک می کند و دیواره مویرگی را پایدارتر می کند، به طوری که گردش خون راکد می شود.

به آرامی بازسازی شود. بنابراین به جلوگیری از ترک خوردن دست و پا و ایجاد لکه کمک می کند.

در عین حال، تخمه آفتابگردان نیز کالری بالایی دارد، حدود 610 کیلوکالری در هر 100 گرم (پوست کنده) که بیشتر از برنج، گوشت خوک، گوسفند، مرغ و اردک هم وزن است و می تواند در برابر آب و هوای سرد مقاومت کند.

تخمه

تحقیقات پزشکی نشان می دهد که ترس از سرما با کمبود مواد معدنی در رژیم غذایی مرتبط است و تخمه آفتابگردان نیز سرشار از پتاسیم، کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم و سایر مواد معدنی است.

علاوه بر این، زمستان فصل بروز مکرر بیماری های قلبی و عروقی و مغزی است و تخمه آفتابگردان سرشار از اسید لینولئیک است که می تواند از بیماری های قلبی عروقی و مغزی مانند فشار خون بالا و تصلب شرایین پیشگیری کند.

در فصل زمستان نور خورشید نسبتاً کمتر است که بر خلق و خوی افراد تأثیر می گذارد و خیلی راحت باعث ایجاد یا تشدید افسردگی می شود.

مصرف منظم غذاهای غنی از ویتامین B برای بهبود خلق و خو و افسردگی مفید خواهد بود و تخمه آفتابگردان حاوی مقدار زیادی ویتامین B8 است.

زیست شناسی آمریکایی تایید کرده است که تخمه آفتابگردان می تواند به درمان افسردگی، نوراستنی، بی خوابی و غیره کمک کند و همچنین می تواند حافظه افراد را تقویت کند.

مشاهده می شود که خوردن تخمه آفتابگردان اغلب می تواند خلق و خوی شما را حتی در زمستان سرد پر از آفتاب کند.